محل تبلیغات شما

سالیان سال است که انسان با اقدامات منفعت طلبانه خود زمین را تحت تاثیر قرار داده است، بنابراین قریب به ۱۵ سال است که یک ساعت را به زمین اختصاص دادند.

 

اکنون این گام دغدغه اصلی فعالان و دوستداران محیط زیست، به یک حرکت جهانی تبدیل شده است. حرکت جهانی که به منظور تغییرات اقلیمی و تغییر در شیوه زندگی با کاهش مصرف انرژی هرساله انجام می‌شود.

در این روز که مصادف با نهم فروردین ماه سال ۹۹ است، تمامی نماد‌های شهری، چون برج ها، پل‌ها و مراکز معروف و مشخص چراغ‌ها و سایر دستگاه‌های الکتریکی غیرضروری خاموش می‌شوند.

از سال ۲۰۰۷ برای اولین بار در استرالیا در شهر سیدنی ساکنان این شهر اقدام به خاموش کردن چراغ‌ها در سطح شهر کردند، سپس در سال‌های بعد سایر کشور‌ها نیز به این اقدام پیوستند.

در ایران نیز برای اولین بار در سال ۹۰ به احترام زمین تمامی چراغ‌های برج میلاد در تهران خاموش شدند. در سال‌های بعد نیز از جمله تهران، تبریز، اصفهان، پلدختر و . تمامی سیستم‌های روشنایی خود را خاموش کردند.

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
GameCr - مرجع گیمران ایرانی وبلاگ رسمی سایت جهش معرفی برندهای مختلف عرفان طب ارزان سرا گروه آموزشی ارس - مرجع ضمن خدمت فرهنگیان نرم افزار